UBC – UniBand Contest 2024

Máte kapelu a chcete si zahrát na velkých pódiích? UniBand Contest je soutěž právě pro vás! Zapoj se do tohoto celorepublikového souboje. Získej titul vítěze a status nejlepší studentské kapely v Česku.

Informace o UniBand Contestu

Hlavním cílem soutěže je nabídnout studentským kapelám prostor ukázat svůj talent široké veřejnosti. Účastníci soutěž poté mohou rozvíjet svůj hudební potenciál a získat zkušenosti, které jim mohou pomoci v uměleckém růstu. Kapely se utkají v několika kolech, kde změří své dovednosti a ti nejúspěšnější se dostanou „z malého klubu, až na velký festival.“

UBC kapela

Jak se zúčastnit?

Pro účast v soutěži stačí splnit několik jednoduchých podmínek.

  1. Kapela musí mít alespoň jednoho člena, který je studentem.
  2. Kapela musí hrát vlastní autorskou tvorbu. Nehledáme žádné covery nebo podobné interpretace – hledáme originalitu a váš jedinečný hudební projev.
  3. Vystoupení musí být na živé nástroje.

Splňujete všechny podmínky? Tak už se zbývá jen přihlásit. Pro letošní ročník již registrace skončili a  mezi nimi se skrývá i letošní vítěz, ale nezapomeň sledovat UniBand Contest, ať nepropásneš registrace pro rok 2025. Více informací na webu unibandcontest.cz.

Lokální a Semifinálové kolo

Prvním krokem k účasti v soutěži je úspěšné absolvování lokálního kola ve Zlíně. Vítězná kapela z této fáze postoupí do semifinálového kola, kde se střetne s ostatními talentovanými interprety.

Lokální kolo se již uskutečnilo 5. března 2024 ve Zlíně a my známe našeho výherce, kterého posíláme bojovat dál. Více informací najdete na události na Facebooku.

Finálové kolo

Po úspěšném absolvování předchozích kol soutěže postupuje kapela do celorepublikového kola, kde se střetne s elitní konkurencí. Do této fáze soutěže postupují pouze ti nejlepší, což zajišťuje vysokou úroveň hudebního talentu a kvality v každém vystoupení.

Vítězná kapela získá titul a bude hrát na studentských Majálesech v Ostravě, Brně a Zlíně.

Více informací a registrace najdete na webu unibandcontest.cz